Programistki są super!

Programistki są super! Choć, niestety, nieszczególnie same w to wierzą. Właśnie dlatego powstała ta strona – dla Super Programistek – by wspierać programujące dziewczyny, pomóc zbudować pewność siebie i zachęcić do podbijania rynku pracy! Bo praca na stanowisku programistki nawet w największych firmach technologicznych jest na wyciągnięcie ręki. Również Twojej!

Początki projektu

Na rynku brakuje programistów i programistek, a do tego zwyczajnie fajnie jest pracować w różnorodnym zespole, który składa się tak samo z mądrych facetów, jak i dziewczyn. Ponadto wiele badań wskazuje na to, że różnorodne zespoły po prostu pracują lepiej – co tylko może poprawić sytuację firmy (polecam tę listę 50 artykułów na temat oraz ten skrót wszystkich związanych z tym zagadnieniem badań).

Jednak wciąż wiele dziewczyn kwestionuje swoje umiejętności i boi się podchodzić do procesu rekrutacyjnego – zwyczajnie w świecie hamując swój rozwój zawodowy i blokując swoją drogę do podjęcia tej wymarzonej pracy!

Na pomysł rozpoczęcia pracy nad projektem “Programistki są super” wpadłam, kiedy po raz setny przeczytałam wiadomość od Czytelniczki mojego bloga podróżniczego – jak zwykle podobny w formie i treści do wszystkich poprzednich:

Zazdroszczę odwagi, to moje marzenie, ale sama nie jestem jeszcze dość dobra, tak super, jak Ty! Może za parę lat spróbuję, ale na pewno nie teraz.

- jeden z wielu maili, które dostałam.

Tak naprawdę żadna z Czytelniczek nigdy nie miała okazji dowiedzieć się wiele o moich wcześniejszych doświadczeniach, zainteresowaniach i wiedzy. A jednak każda z nich wychodziła z założenia, że nie jest dość dobra, by robić to, co ja.

I poprzez projekt Super Programistki chcę Ci pokazać, Programistko, że to kompletna nieprawda! Bo Ty jesteś super! Jesteś dość dobra – dość dobra, by walczyć o swoje marzenia, starać się o dobrą pracę i pensję, rozwijać się, analizować swoje błędy i uczyć się jeszcze więcej, a przede wszystkim – jesteś dość dobra, by nazywać się Super Programistką!

Kto Za tym stoi?

Agata Cieplik

Agata Cieplik

Naczelna Super Programistka i Matka projektu. Programuje od pierwszej klasy podstawówki, zawodowo od 2011 roku, a od 2016 - mieszka i pracuje w USA.

ola mika

Ola Mika

Prawa ręka Agaty i specjalistka od komunikacji, socjali i marketingu. To Ola pisze do Was newslettery w każdy piątek!

Wzmianki w sieci i wystąpienia

Wystąpienie na konferencji DivOps 2020: “The horror story of mysqldumper”

Wywiad przeprowadzony przez Just Join IT w grudniu 2018 roku.

Wywiad przeprowadzony przez Just Join IT w maju 2017 roku.

Dołącz do Super Programistek!