Programistki są super! Choć, niestety, nieszczególnie same w to wierzą. Właśnie dlatego powstała ta strona – dla Super Programistek – by wspierać programujące dziewczyny, pomóc zbudować pewność siebie i zachęcić do podbijania rynku pracy! Bo praca na stanowisku programistki nawet w największych firmach technologicznych jest na wyciągnięcie ręki. Również Twojej!

Początki projektu

Na rynku brakuje programistów i programistek, a do tego zwyczajnie fajnie jest pracować w różnorodnym zespole, który składa się tak samo z mądrych facetów, jak i dziewczyn. Ponadto wiele badań wskazuje na to, że różnorodne zespoły po prostu pracują lepiej – co tylko może poprawić sytuację firmy (polecam tę listę 50 artykułów na temat oraz ten skrót wszystkich związanych z tym zagadnieniem badań).

Jednak wciąż wiele dziewczyn kwestionuje swoje umiejętności i boi się podchodzić do procesu rekrutacyjnego – zwyczajnie w świecie hamując swój rozwój zawodowy i blokując swoją drogę do podjęcia tej wymarzonej pracy!

Na pomysł rozpoczęcia pracy nad projektem “Programistki są super” wpadłam, kiedy po raz setny przeczytałam wiadomość od Czytelniczki mojego bloga podróżniczego – jak zwykle podobny w formie i treści do wszystkich poprzednich:

Zazdroszczę Ci Twojej pracy i życia w USA. Ja nie jestem tak zdolna. Nie jestem dość dobra.

Tak naprawdę żadna z Czytelniczek nigdy nie miała okazji dowiedzieć się wiele o moich wcześniejszych doświadczeniach, zainteresowaniach i wiedzy. A jednak każda z nich wychodziła z założenia, że nie jest dość dobra, by robić to, co ja.

I poprzez projekt Super Programistki chcę Ci pokazać, Programistko, że to kompletna nieprawda! Bo Ty jesteś super! Jesteś dość dobra – dość dobra, by walczyć o swoje marzenia, starać się o dobrą pracę i pensję, rozwijać się, analizować swoje błędy i uczyć się jeszcze więcej, a przede wszystkim – jesteś dość dobra, by nazywać się Super Programistką!

Kto Za tym stoi?

agata-1

Agata Cieplik

Matka projektu Programistki są Super!
Programistka. Pracuje w zawodzie od 2011, od 2016 roku mieszkająca w Stanach Zjednoczonych i pracująca dla jednej z całkiem znanych firm technologicznych.
ola mika

Ola Mika

Prawa ręka projektu
Prawa ręka w zespole Programistki są Super, odpowiedzialna za komunikację, social media i weryfikację pomysłów Agaty.

Zobacz wywiady z Agatą przeprowadzone przez Just Join IT!

Dotychczasowe inicjatywy...

Projekt z PSS

#projektzpss

Robujaj swój GitHub razem z nami!

Seria postów na blogu zachęcająca do samodzielnej pracy nad projektami programistycznymi i udostępniania swoich repozytoriów na GitHubie! Cykl zakończy tygodniowe wyzwanie programistyzne!

kurs Twoje programistyczne CV baner

Kurs email "Twoje programistyczne CV"

Z nami wreszcie przygotujesz wymarzone CV!

Dwutygodniowy kurs online, który przeprowadził uczestniczki przez poszczególne etapy przygotowania swojego CV - od sposobu opisania dotychczasowego wykształcenia, doświadczenia i umiejętności; przez faktyczne przygotowanie CV i co powinno znaleźć się w tym dokumencie; aż po dopełnienie całości prowadzonym profilem na GitHub czy LinkedIn.

Webinar o rekrutacji

Wbinar o rekrutacji w IT

Czyli jak wygląda rekrutacja na stanowisko programistki?

Webinar odbył się 8 marca 2020 roku. W trakcie godzinnej prezentacji uczestniczki miały okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacyjny od podszewki - jakie są konkretne etapy, typowe pytania i jak się przygotować.