O Super Programistkach

Naszą misją jest danie Tobie i innym programistkom narzędzi, dzięki którym wzrośnie Twoja pewność siebie, a Ty z jeszcze większą energią podejmiesz pracę marzeń!

Programistki są super! Choć, niestety, nieszczególnie same w to wierzą. Właśnie dlatego powstała ta strona – dla Super Programistek – by wspierać programujące dziewczyny, pomóc zbudować pewność siebie i zachęcić do podbijania rynku pracy! Bo praca na stanowisku programistki nawet w największych firmach technologicznych jest na wyciągnięcie ręki. Również Twojej!

Zespół Super Programistek

Agata Cieplik

Programistka, od 2016 roku mieszkająca w Stanach Zjednoczonych i pracująca dla jednej z całkiem znanych firm technologicznych.

Matka projektu Programistki są Super!

ola mika

Ola Mika

Prawa ręka w zespole Programistki są Super, odpowiedzialna za komunikację, social media i weryfikację pomysłów Agaty.

Początki

Agata pracuje jako programistka od około 8 lat – pierwsze kroki stawiała pracując przy front-endzie, później pracowała też przy płatnościach online i systemach embedded. Od 2016 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracuje w dziale infrastruktury.

Poza programowaniem prowadzi też blog o podróżach i życiu na emigracji.

I to właśnie za sprawą bloga, a raczej setek wiadomości od Czytelniczek, programistek, zrodził się pomysł pokazania wszystkim, że Programistki są super!

Dziewczyny często pisały o tym, że boją się podejść do rekrutacji w firmach technologicznych, zazdroszczą Agacie odwagi i umiejętności, podważając swoje doświadczenie i bojąc się wysłać swoje CV!

Tak się jednak składa, Programistko, że wszystkie jesteśmy ulepione z tej samej gliny i Ty też jesteś super!

I właśnie z tą myślą przewodnią powstał projekt Programistki są super!