Nie odkładaj tego na później! - Programistki są super!
Programistki są super!

Nie odkładaj tego na później!

Nie odkładaj tego na później

Masz też czasem tak, że zwyczajnie w świecie nic Ci się nie chce? Że kończysz pracę i jedyne, o czym marzysz, to położyć się na kanapie przed telewizorem i obejrzeć jakąś durną komedię, gdzie żarty będą płytkie i nieszczególnie wyszukane, ale wciąż śmieszne – w końcu nic Ci się nie chce, ta już na pewno nie zastanawiać się nad tym, czy dowcip w telewizji był wysokich, czy też niskich lotów, prawda? I ostatecznie wcale nawet nie siadasz na tej kanapie, tylko gdzieś zastygasz, oglądając memy na telefonie, bo do kanapy za daleko – tak bardzo Ci się nie chce! I plujesz sobie potem w brodę, bo tyle rzeczy chciałaś zrobić – plany, marzenia – ale znowu musisz odłożyć je na później
A może właśnie czujesz, że możesz wszystko? Że ten dawno temu kupiony kurs online, to teraz byś rozpykała w 2 dni (gdyby tylko dostęp się do niego nie skończył, oczywiście)? I że to akurat świetny moment na upieczenie ciasta, zrobienie porządków, nauczenia się biegle mówić po hiszpańsku, pogranie ze znajomymi online… Jeszcze ciocia z Ameryki akurat teraz ma czas, żeby z Tobą porozmawiać na Skype, ale Twój partner ma ważne spotkania w pracy, więc ostatecznie to na Twojej głowie zostaje reszta domu, dzieci, psy, koty i ten jeden nieszczęsny chomik… I w końcu mówisz sobie, że tak dużo rzeczy masz do zrobienia, więc na Twoje plany i marzenia znowu nie starcza Ci czasu.

Nie odkładaj swoich marzeń na później! 

Nie wiem, z jakiego powodu Ty odkładasz swoje marzenia – czy to zmęczenie, przepracowanie, nadmiar innych zajęć, czy jeszcze coś innego. Strzelam jednak, że jednym z czynników jest to, że zwyczajnie Twoje marzenia nie są wysoko na liście Twoich priorytetów. No bo umówmy się, kiedy rano zastanawiasz się nad planem swojego dnia i co jeszcze dzisiaj zrobisz – do głowy raczej przychodzą Ci zakupy, jakiś obiad, pewnie praca i jakieś zadania domowe. Raczej nie budzisz się, myśląc, że “dziś jest ten dzień, kiedy zrobię pierwszy z tysiąca małych kroków do spełnienia mojego marzenia!” (jeśli tak właśnie się budzisz, to szczerze Ci gratuluję).
I tak jakoś te marzenia powoli odkładamy na później. Czas przelatuje nam przez palce i w mig okazuje się, że w tę podróż życia dookoła świata to niezbyt prędko będzie można polecieć, bo koronawirus i granice zamknięte…
Jeśli jednak Twoim marzeniem jest podjęcie pracy jako programistka i pragniesz rozwijać swoje programistyczne umiejętności i poznawać inne dziewczyny, inne Super Programistki, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Możesz zacząć już teraz (znaczy, od 1 czerwca 2020, więc jeśli dzisiaj faktycznie nie czujesz powera, to masz jeszcze trochę czasu, żeby wcześniej wyleżeć się na tej kanapie, bo ten następny tydzień będzie intensywny)!

Wyzywam Cię, Super Programistko!

1 czerwca ruszamy z tygodniowym wyzwaniem programistycznym “Projekt z PSS”! W ramach wyzwania rozbujasz swój profil na GitHubie i tym samym zrobisz ten jeden z wielu kroków, by osiągnąć swój cel i móc w przyszłości przebierać w ofertach pracy jako programistka! Będziemy pracować wspólnie na grupie Super Programistek na Facebooku, gdzie poznasz inne fajne dziewczyny i ich nowopowstałe projekty.
Codziennie, od poniedziałku do piątku, pojawiać się będą nowe informacje, materiały i zadania dla Ciebie, które pomogą Ci zakończyć tydzień z działającym projektem! I – mam również nadzieję – zmotywować Cię potem do dalszej pracy nad swoim programistycznym portfolio i sięganiem po swoje marzenia. W sobotę, 6 czerwca, odbędzie się live, w którego czasie wspólnie podsumujemy wyzwanie, a Ty będziesz też mieć możliwość zadania mi niewygodnych pytań na żywo (AMA – ask me anything, więc korzystaj!). 
Nie zastanawiaj się więc dłużej – tylko dołącz do nas, Super Programistko! W końcu w kupie grupie siła! To świetny moment, byś wreszcie postawiła swoje marzenie o karierze programistki wyżej na liście priorytetów i zaplanowała czas właśnie na to!
Więcej informacji i zapisy znajdziesz na stronie wyzwania Projekt z PSS

Skomentuj

A co Ty o tym sądzisz?

Dołącz do Super Programistek!