Programistki są super!
Mówmy głośno o tym, że jesteśmy super i inne postanowienia noworoczne!

Mówmy głośno o tym, że jesteśmy super i inne postanowienia noworoczne!

Jest to mój pierwszy post w nowym roku! Właśnie kończy się mój urlop, 3 tygodnie odpoczynku, świątecznego obżarstwa, zabaw z psem i leniuchowania. Chciałabym powiedzieć, że swój urlop spędziłam niesamowicie produktywnie i przygotowałam dla Was serię wpisów o programowaniu, kurs, książkę, ebooki i wiele, wiele innych. Prawda jest jednak znacznie mniej spektakularna – przez ostatnie 3 tygodnie odpoczywałam i nabierałam sił, by w 2021 wejść pełna energii (i móc dowieźć dla Was te wszystkie super rzeczy i jeszcze więcej w nadchodzącym roku). I w tym wpisie zamierzam podzielić się z Tobą tą moją energią właśnie!


Noworoczne postanowienia Super Programistek

Mija właśnie 10 miesięcy, od kiedy “Programistki są Super” ruszyło na dobre! Wiele się z Olą przez ten czas nauczyłyśmy o tym, jakie są potrzeby i oczekiwania Czytelniczek, co działa, co nie działa, a czego powinno być zdecydowanie więcej. Korzystając z tej wiedzy, opracowałyśmy plan działania na najbliższy rok, który – mamy nadzieję – spotka się z Twoim entuzjazmem. Nie będę zdradzać teraz wszystkich szczegółów, ale pozwolę sobie uchylić choć rąbka tajemnicy…


Otóż w 2021 zamierzamy zorganizować 2 meetupy Super Programistek! Będą to wydarzenia online wypełnione prezentacjami, panelami dyskusyjnymi i wspólną wymianą doświadczeń. Pierwszy z nich odbędzie się 8 marca, czyli w Dzień Kobiet i symboliczną rocznicę odpalenia “Programistki są Super!”. Zapisz tę datę w kalendarzu – już wkrótce podamy więcej szczegółów!


W tym roku skupimy się również na pokazaniu różnych ścieżek rozwoju w programowaniu i jak w ogóle zacząć programować – jak najwięcej konkretów, bez lania wody! W tym zakresie szykujemy też bombową niespodziankę, o której już wkrótce będzie głośno!


Możesz też oczekiwać od nas kolejnych wywiadów z programującymi dziewczynami, powiększania i aktywizowania grupy Super Programistek na Facebooku, informacji o hackathonach, konferencjach i innych programistycznych eventach, czy informowania o ofertach pracy. I jak zawsze – jesteśmy bardzo otwarte na feedback! Daj nam znać, co sądzisz i czego potrzebujesz!


Nie bójmy się mówić jak jest – Programistki są Super!

Strona “Programistki są Super!” kierowana jest do kobiet w IT, które chcą się rozwijać, szukają inspiracji czy motywacji, a niekoniecznie dotychczas czuły, że są dość dobre, by kariery w tej branży spróbować. I nie bójmy się powiedzieć tego na głos – Programistki są Super! Bardzo zależy mi na tym, żebyśmy wszystkie nabrały pewności siebie w nauce, pracy i rozwoju swojej kariery; nie chcę już więcej dostawać maili od Czytelniczek o tym, że mi zazdroszczą, ale same nigdy nie będą tak dobre…Chcę za to dostawać wiadomości o tym, jak im idzie chwytanie marzeń i jakie postępy zrobiły w ciągu miesiąca, czy roku! 


Dlatego w ramach moich życzeń noworocznych – poza oczywistym: zdrowiem i setką powodów do uśmiechu – życzę nam wszystkim, żeby 2021 był rokiem asertywności i pewności siebie oraz spełniania swojego programistycznego marzenia, kroczek po kroczku. Będzie mi tym bardziej miło, jeśli “Programistki są Super” będzie Ci towarzyszyć w tej drodze, dlatego zachęcam do dołączenia do naszej grupy Super Programistek, jeśli jeszcze Cię tam nie ma!


I liczę na to, że w grudniu 2021 dostanę maila od chociaż jednej Czytelniczki, która napisze, że jest super i że podchodzenie do rekrutacji, wysyłanie CV, negocjowanie stawek i awansów, czy ciekawszych projektów w pracy jest teraz dla Niej chlebem powszednim, kaszką z mleczkiem i ogólnie luz blues.


Życzę Ci, żebyś to była Ty.


— Agata

Skomentuj

Dołącz do Super Programistek!