Programistki są super!

Dotychczasowe inicjatywy

Projekt “Programistki są super” zaistniał 8 marca 2020 roku – na Dzień Kobiet – kiedy to odbył się pierwszy webinar kierowany do Super Programistek o tajnikach rekrutacji w branży IT. Od tego czasu odbyło się kilka innych wydarzeń, o których tutaj znajdziesz więcej informacji.


> Lipiec 2020 (i Dalej!)
Byte-Size challenge – seria mini-wyzwań na Grupie Super Programistek

Co drugi czwartek na Grupie Super Programistek na Facebooku publikujemy mini wyzwania angażujące naszą społeczność do samodzielnej pracy nad ciekawym projektem programistycznym.


> Maj/czerwiec 2020
#ProjektzPSS, czyli wspólna praca nad portfolio programistycznym!

Wyzwanie Projekt z PSS

W maju 2020 roku na stronie “Programistki są super” opublikowałyśmy serię wpisów o pracy nad własnym projektem programistycznym – od szukania tematu, przez tworzenie dokumentacji, aż po samą już pracę nad projektem. Zachęcałyśmy też do publikowania kodu swojego projektu w serwisie GitHub w publicznie dostępnym repozytorium w ramach budowania swojego portfolio programistycznego.

Po zakończonej majowej serii wpisów – w pierwszym tygodniu czerwca zorganizowałyśmy tygodniowy hackathon online na Grupie Super Programistek na Facebooku. Przez cały tydzień codziennie publikowane były nowe zagadnienia – od propozycji tematów do pracy, przez konkretne sugestie, a nawet mini-tutorial z “wrzucania kodu na produkcję”! W ramach wyzwania powstało kilka naprawdę fajnych projektów, a społeczność na Grupie zaczęła się aktywizować i otwierać na tego typu doświadczenia!


> Kwiecień 2020 (I Dalej!)
Start cotygodniowego newslettera “Coders Talks”

Co za dużo, to niezdrowo – dlatego też w naszym newsletterze, który wysyłamy do Super Programistek w każdy piątek, wrzucamy na luz i nie opowiadamy zbyt wiele o programowaniu. Coders Talks to luźny newsletter motywacyjny z nutką inspiracji (i pomysłów na weekendowy relaks!).


> Kwiecień 2020
Kurs Email “Twoje Programistyczne CV”

Kurs email – 4 lekcje, które krok po kroku przeprowadzały Uczestniczki przez proces pracy nad swoim CV. Każda lekcja poświęcona była innemu zagadnieniu – pracy nad treścią i opisaniem swojego stanowiska; opracowaniu graficznym; portfolio programistycznym na GitHubie i profilu na LinkedIn.


> 8 marca 2020
Webinar “Tajniki Rekrutacji”

Webinar o procesie rekrutacyjnym w firmach technologicznych.

Niemalże godzinny webinar, w którego czasie Uczestniczki dowiedziały się o tym, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko programistyczne i jakie są najczęściej popełniane błędy. Webinar “Tajniki rekrutacji” był pierwszym wydarzeniem zorganizowanym przez “Programistki są super” i jednocześnie rozpoczął naszą pracę nad wsparciem w przygotowaniu do znalezienia wymarzonej pracy.

Już wkrótce nagranie webinaru będzie dostępne w sklepie Super Programistek!

Dołącz do Super Programistek!